Rejestrator cyfrowy na swoim miejscu – szafa RACK

styczeń 7th, 2011

Rejestrator cyfrowy na swoim miejscu – szafa RACK

rack - szafy serweroweProfesjonalne centra rejestracji danych CCTV wymagają dużej ilości urządzeń, z czasem dochodzą monitory telewizji przemysłowej, rejestratory cyfrowe DVR oraz dodatkowe urządzenia odpowiedzialne za infrastrukturę sieci, backup danych a także dostarczanie energii (zasilacze UPS). Aby okiełznać rosnący w serwerowni chaos oraz przygotować się do rozwijania infrastruktury w przyszłości warto już na samym początku pomyśleć o umieszczeniu urządzeń w jednym miejscu – odpowiednim wyborem będą szafy rack dostępne na naszym rynku.

Warianty dostępnych szaf teleinformatycznych rack

Planując zakup szafy rack z uwzględnieniem urządzeń rejestrujących telewizji przemysłowej warto wziąć pod uwagę warunki jakie mamy do dyspozycji aby ulokować szafę wraz z urządzeniami – tym samym w jednym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie szafa stojąca z kółkami a w przypadku mniejszej ilości miejsca szafa wisząca naścienna. Dobre rozplanowanie umiejscowienia szafy pozwoli zaoszczędzić kłopotów z relokacją w przyszłości. Dodatkowymi parametrami jakie należy uwzględnić jest standard szerokości – najpopularniejszy to 19 cali. Ponadto warto zaplanować wysokość szafy, która będzie miała bezpośredni wpływ na ilość urządzeń (modułów) jakie w niej umieścimy.

Standardowe urządzenia rack

Poza rejestratorem w szafie teleinformatycznej można umieścić dużo więcej urządzeń, które są dostosowane do standardu rack.

International Standard Payload Rack (ISPR, Międzynarodowa Standardowa Szafa Ładunkowa) została zaadoptowana do programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) w ramach zwiększania integracji i wymienialności komponentów, a także aby umożliwić jak największą współpracę naukowców pracujących w ramach różnych programów badawczych. Na pokładzie ISS znajduje się 37 gniazd na ISPR zawierające ładunki badawcze. Gniazda te zawierają komplet złącz, zapewniających takie same warunki niezależnie od miejsca instalacji. W niektórych miejscach dodatkowo zainstalowano niestandardowe złącza, aby spełnić wymagania konkretnych ładunków.

Comments + Pingbacks + Trackbacks

NO COMMENT YET

Leave a response